VYHODNOTENIE VÝTVARNEJ SÚŤAŽE „KDE BOLO, TAM BOLO...“

Podduklianska knižnica vo Svidníku v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja vyhlásila v novembri predošlého roku  2. ročník  detskej výtvarnej  súťaže Kde bolo, tam bolo..., ktorá bola určená pre žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ okresov Svidník a Stropkov. Uzávierka súťaže bola v tomto roku predlžená do 30. 4. 2021 z dôvodov nepriaznivej situácie spojenej s pandémiou.

Úlohou súťažiacich bolo výtvarne spracovať svojho obľúbeného knižného hrdinu formou ľubovoľnej výtvarnej techniky, vrátane možnosti zhotovenia priestorových prác.Do súťaže sa zapojilo 12 základných škôl z okresov Svidník a Stropkov s počtom prác 76. Odborná porota, ktorej predsedníčkou bola PaeDr. Renáta Magdziaková a jej členovia Mgr. Veronika Uysalan, Bc. Ľudmila Priputníková a Nadežda Mičáková vybrali v jednotlivých kategóriách víťazné práce. Zo všetkých nádherných diel sme pripravili výstavu, ktorá bude sprístupnená v našej knižnici do 30. júna 2021. Víťazné práce budú dekorovať priestory detského a mládežníckeho oddelenia  knižnice po celý rok. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, ale aj ich pedagógom, koordinátorkam ŠKD a rodičom, ktorí deti podporovali v ich kreatívnej tvorivosti.Na autorov víťazných prác čaká vecná odmena v našej knižnici.

Srdečne blahoželáme!

VÝHERCOVIA PODĽA SÚŤAŽNÝCH KATEGÓRIÍ

Výtvarné práce - kategória 1. stupeň ZŠ

1.miesto: Lukáš Očipka, ZŠ Karpatská Svidník