Podduklianska knižnica vo Svidníku

8.mája 697/55, 089 01 Svidník,
kniznicask@podduklianskakniznica.sk

Tel:+421547882192  IČO: 37781154

E-knihy

Napísal: Admin
Návštevy: 6889

E-knihy pre našich čitateľov zadarmo

E-knihy môžete čítať v každom digitálnom zariadení ako napr.(čítačka, tablet, smartphon). Elektronické knihy od Palmknihy – eReadingu sú dostupné prostredníctvom nášho online katalógu v sekcii Online dawinci Proces výpožičky e-knihy sa realizuje prostredníctvom online katalógu knižnice. Podduklianska knižnica vo Svidníku v spolupráci  s portálom Palmknihy – eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše 9000 e-kníh. Z pohodlia domova si môžete jednoducho vypožičať e-knihu cez online katalóg knižnice, ktorá sa Vám obratom zobrazí vo virtuálnej knižnej poličke aplikácie eReading i s viditeľne označeným termínom vrátenia.

Vypožičať si môžete maximálne 3 knihy na 31 dní. POZOR, tituly nie je možné vrátiť skôr, na 32. deň sa e-knihy samé vymažú z aplikácie. Po uplynutí výpožičnej doby aktuálne stiahnutých e-kníh si budete môcť požičať ďalšie tituly e-kníh.

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek:
1. Zaregistrujte sa v knižnici.
2. Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri prihlasovaní do eReading aj do knižnice)
3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet...), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:
1. Prihláste sa do online katalógu knižnice.
2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:
1. Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Podpora aplikácie eReading

Platforma

Verzia

Čítacie zariadenie

Odkaz na stiahnutie

Android

4.1 a vyššie

Mobilné telefóny, tablety a čítačky

Google Play

iOS

8.4 a vyššie

iPhone, iPad

App Store

Windows

-

-

-

Online

-

-

-

Kategória: