Podduklianska knižnica vo Svidníku

8.mája 697/55, 089 01 Svidník,
kniznicask@podduklianskakniznica.sk

Tel:+421547882192  IČO: 37781154

Novinky 2020

Napísal: Admin

 

 ČAS V KNIŽNICI SA NEZASTAVIL ANI POČAS PANDÉMIE

 

 Vážené pani učiteľky a vychovávateľky.

 Pozývame Vás do súťaže s Osmijankom!

 Do čitateľského projektu Osmijankova literárna záhrada sa môžete prihlásiť priamo cez našu knižnicu e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  alebo telefonicky 054/7882192. Tešíme sa na spoluprácu s Vami a Vašimi žiakmi.

 

Propozície a prihláška Kde bolo, tam bolo.docx

Napísal: Admin

 VIANOČNÝ SOBÍK

Svätý Mikuláš obdaroval deti sladkou odmenou a my v knižnici sme boli tvoriví a s deťmi Školského klubu na Ul. 8. mája vo Svidníku sme si zhotovili vianočného sobíka s lízankou, ktorý im bude zdobiť detskú izbičku.

Napísal: Admin

  DARČEKOVÁ TAŠTIČKA

 K Vianociam patria darčeky. My sme bez nich tiež neostali a spolu s deťmi sme si vyrobili taštičky, do ktorých deti môžu vložiť darčeky pre svojich blízkych alebo kamarátov.

Napísal: Admin

 

CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM V ČASE ADVENTNOM

 

Podduklianska knižnica vo Svidníku sa aj tohto roku zapojila do projektu Celé Slovensko číta deťom v čase adventnom. Prváčikom zo ZŠ na Ul. 8. mája vo Svidníku čítala pernikárka Mária Molčanyiová z knihy Vianočné príbehy a koledy. Deťom porozprávala aj o tom, aké boli Vianoce kedysi...

Napísal: Admin

 

ČAS V KNIŽNICI

Prečítajte si článok o činnosti Podduklianskej knižnice počas prvej vlny pandémie, ktorý bol uverejnený v knihovníckom časopise KNIŽNICA č.3/2020, ktorý vydáva Slovenská národná knižnica v Martine.

Napísal: Admin

 ROZSVIETENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA

Aj v našej knižnici bolo dnes veselo. Navštívili nás žiaci ZŠ na Ul. 8. mája s pani učiteľkou Matíkovou, kde sme si spoločne  vypočuli Mikulášsku pieseň od Márie Čírovej. Po krásnom zarecitovaní a zakoledovaní, zazvonil zvonček, rozsvietil sa stromček a spoločne sme si popriali šťastné a veselé Vianoce.

Napísal: Admin

 

SVÄTÝ MIKULÁŠ

 

Podduklianska knižnica pripravila v čase adventu mnoho zaujímavých podujatí pod názvom Čarovný december, nielen pre návštevníkov knižnice, ale aj pre návštevníkov on-line priestoru. Čarovný december sme začali vedomostnou súťažou pre deti pod názvom Svätý Mikuláš.