PREČÍTANÉ LETO

Tohto roku deti a rodičia mali kvôli Coronavírusu tri mesiace ťažké, museli ostať doma. Počas týchto mesiacov sa naša knižnica snažila pripraviť pre deti  rôzne on-line kvízy, prezentovala knižné novinky a vynovovala detský úsek. Naše tradičné prázdninové podujatia pod názvom Zahrajme sa spolu sme vymenili za celoslovenské podujatie PREČÍTANÉ LETO.

V mesiaci júl sme mali päť rôznych zaujímavých tém, ku ktorým bola urobená výstava kníh. S deťmi sme si na danú tému prečítali knihy, v našom meste sme navštívili kultúrne pamiatky a dokonca sme oslávili aj medzinárodný deň čokolády. Pri tejto príležitosti ich riaditeľ knižnice ponúkol chutnou orieškovou čokoládou. V tvorivých dielňach sme robili papierového draka, strom želaní a fotorámček, do ktorého si deti vložili aj spoločnú fotografiu.