ZÁHADNÁ TULÁČKA 24.5.2017

Jedným z predstaviteľov prozaického žánru v literatúre v našom regióne je Miroslav Majerník, spisovateľ a bloger, ktorého sme dňa 24. mája 2017 privítali v Podduklianskej knižnici vo Svidníku.

Tento milý hosť, rodený Stropkovčan, je známy svojou literárnou tvorbou, ktorá je zameraná na príbehy, poviedky a najnovšie napísal román pod názvom Záhadná tuláčka. Tento román je fikciou, ale autor sa v ňom inšpiroval aj skutočnými udalosťami, ktoré sa stali buď jemu osobne alebo jeho kamarátom a známym. Je to dobrodružná beletria s prvkami cestopisu, popretkávaná detektívnou zápletkou, humorom, dobrodružstvom štyroch kamarátov, ktorí sa na malej plachetnici vydávajú spoznávať krásy Jadranského mora. Podujatie bolo spestrené hudobným vstupom žiakov Základnej umeleckej školy vo Svidníku pod vedením učiteľov Ľuboša Kaliňáka a Mareka Kizáka a premietaním fotografických záberov Antona Hričana, jedného z členov posádky a dobrého priateľa pána Majerníka z ich spoločnej plavby po Jadrane, ktorú absolvovali pred dvomi rokmi.