DOTÁCIE

POLICE PLNÉ KNÍH

Základným východiskom pre poskytovanie služieb knižnice obyvateľstvu je budovanie kvalitného knižničného fondu. Knižnica je jediným miestom, kde sa dlhodobo budujú, uchovávajú a sprístupňujú fondy kultúrneho, vedeckého a informačného dedičstva.

Aby knižnica mala čím napĺňať svoje poslanie vo vedomostnej spoločnosti, sú aktuálne poznatky z domácej i svetovej produkcie rovnako dôležité, ako informácie z regionálneho prostredia a krásna literatúra pre osobnostný rozvoj každého občana. Zámerom a cieľom nákupu knižného fondu z poskytnutej dotácie Fondu na podporu umenia na projekt: Police plné kníh bolo skvalitniť a vylepšiť situáciu v Podduklianskej knižnici vo Svidníku v doplňovaní knižničných fondov. Pri nákupe kníh sme brali do úvahy všetky vekové kategórie našich používateľov, a to deti, mládež, študentov a dospelých. Knižný fond zakúpený z poskytnutej dotácie v hodnote 10 000.- € je umiestnený na oddelení služieb čitateľom v stacionárnej knižnici a v bibliobuse. Do fondu knižnice bolo zakúpených a spracovaných 800 zv. kníh t.j. 674 titulov. Rozdelenie podľa tematických skupín: krásna literatúra pre dospelých 437 kn.j., krásna literatúra pre deti 196 kn.j., odborná literatúra pre deti 43 kn.j., odborná literatúra pre dospelých 124 kn.j. (S-49, V-21, H-6, T-8, I-40).

Touto cestou sa chceme poďakovať Fondu na podporu umenia za poskytnutú dotáciu na nákup kníh, ktoré obohatili a rozšírili náš knižničný fond o publikácie so širokospektrálnou tematikou.

N.M.

VIAC FOTO...