ZAHRAJME SA SPOLU

Zahrajme sa spolu, je názov prázdninových podujatí, ktoré sa v knižnici uskutočňujú už od roku 2002. V knižničných priestoroch sa počas dvoch tohtoročných (rok 2017) prázdninových mesiacov deti stretávali každú stredu, kde pre nich bol pripravený bohatý a pestrý program, napr. maľovali na kamene rôzne zvieratká, kvety,

v tzv. tvorivých dielňach preukázali svoju šikovnosť, napr. aj tým, že si vyrábali koráliky a náramky z cestovín, zahrali sa aj na malých kuchárov a kuchárky, kde si podľa kuchárskej knihy pripravili sladkosť, ktorú poznáme ako rafaelo guľky. Svoju zručnosť preukázali aj vo vystrihovaní rôznych obrázkov podľa predlohy. A čo by to bolo za stretnutie v knižnici keby sa nečítalo? Áno, čítalo sa, čítali sa knihy plné dobrodružstiev, napätia, ale aj knihy rozprávkové, v ktorých sa striedalo dobro a zlo. O tieto stretnutia v knižnici mali záujem nielen deti zo Svidníka, ale aj deti z okolitých dedín a deti z iných miest Slovenska, ktoré prišli na prázdniny k svojim príbuzným.