LETO S KNIHOU

Čo môže byť lepšie ako začiatok leta? Vtedy sa všetci tešíme, deti na letné prázdniny, dospelí na dovolenky, ale aj na relax  s dobrou knihou v ruke. Dňa 26. júna 2019 sme pre deti MŠ a žiakov ZŠ pripravili podujatie na pešej zóne pod názvom LETO S KNIHOU. Spevom a tancom nám podujatie spestril folklórny súbor Sonečko zo Spojenej školy pod názvom Detské hry a skupina dievčat Majáčik zo ZŠ Ul. 8. mája.

Podduklianska knižnica pre deti MŠ a žiakov ZŠ pripravila tieto stanovištia:

NÁŠ OKRES A MY – vedomostná súťaž o dejinách, osobnostiach, udalostiach a zaujímavostiach nášho regiónu

·         ŠIKOVNÉ RUČIČKY TO ZVLÁDNU – tvorivá dielňa

·         VIEŠ, ALEBO NEVIEŠ? – vedomostná súťaž /v bibliobuse/

·         KRÁĽOVSTVO HÁDANIEK – hádanky pre deti MŠ a žiakov ZŠ

·         ROZPRÁVKY OD VÝMYSLU SVETA – čítanie rozprávok

Tohtoročné podujatie sa nám vydarilo, aj počasie nám prialo, a deti materských a základných škôl v meste Svidník sa mohli zúčastniť tohto podujatia plnom hier, súťaží a zábavy. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie so svojimi priaznivcami, ktoré, veríme, že sa uskutoční aj na budúci rok.